2017 B2B Video Marketing Trendlerinin Avantajları


${post.fImageName}

2 Minute Explainer’ın kurucu ortaklarından Bruce McKenzie, 2004 yılından bu yana IBM, Cisco, Brocade, Quantum, Compuware gibi birçok B2B teknoloji kuruluşuna satışlarını arttıran videolar sağlıyor. Bruce McKenzie, son blog yazılarından birinde B2B Video Marketing Trendi olarak 2017’de 3 trend olarak şunları izleyeceğini yazdı:

  • Daha konuşkan, daha az reklam
  • Daha formatlı
  • Daha uygulama benzeri(app-like)

 

McKenzie, gerçekten izlemekten çok yapıyor olacağından bahsediyor. B2B video marketing trendlerinin avantajını kullanmak için müşterilerle yakın temasta kalıyor. Bu bütün üç öncü trend, daha fazla katılımı sağlıyor ve daha iyi bir müşteri ilişkileri deneyimi yaratıyor. İşte, tüm iş böylece yönetiliyor.

Daha Konuşkan, Daha Az Reklam.

Bu, Mark Zuckerberg’in öngördüğü “video-ilk dünyaya doğru” eğilimle paralellik göstermekte. Kişisel video akışı ve mesajlar daha yaygın olurken; webinar-web semineri, slideshare, açıklayıcı, tutorial-eğitmen ve reklam gibi şeyler daha az ilgili kategori haline geliyor. Video, basitçe satış konuşmasının bir parçası.

İşte; daha fazla  katılımı sağlamaya yönelik video hazırlarken 2017’de yapabileceğiniz üç şey:

  • Sunum yapmak yerine konu uzmanlarına, sık sorulan soruların cevaplarını kaydettirin. Başlıklar ve grafikler ekleyin.
  • Müşterilerle yaptığınız skype konuşmalarını kaydedin.
  • Video animasyonlar yada SME(Small and Medium-sized Enterprises) blog paylaşımlarını ekleyin.

 

 

 

Daha Formatlı

Snapchat’teki  dikey video reklamların, yatay video reklamlardan 9 kat daha fazla tam olarak görüntülendiğini biliyor muydunuz? Mobil cihazlarda daha ve daha fazla video görüntüleniyorken, insanlar telefonlarını her seferinde yatay konuma getirmek istemeyeceklerdir. Eğer, bir değer teklifi açıklamaya çalışmak ve/veya  müşteriye faydalı bir şeyler öğretmek istiyorsanız, bunu yana çevirmek için herhangi bir zorlama sebebi yoktur.

 

Aslında, biri telefonunuzu yana çevirmenin müşteri deneyiminizi olumsuz etkilediğini iddia edebilirdi. Apple’ın iOS 10’u sayesinde, 200 milyon Snapchat kullanıcısı tarafından tercih edilen dikey format, daha fazla web videosunun iOS cihazlarıyla aynı hizada görüntülendiği için daha da belirgin hale gelecektir.

 

Portre mod(Dikey mod)da video kaydetme kesinlikle zor değil  yada grafik ve animasyonlarda düzenleme yapmak. Deneyin. Sıkça Sorulan Sorular(SSS) sayfanıza bazılarını koyun. Snapchat üzerinde tekrar kullanın.

 

 

 

Daha Uygulama Benzeri(App-like)

İşte, bir videodan daha çok kendini uygulama gibi hissettiren bir video örneği; çünkü basitçe görüntüleyenin manupule etmesine izin verir. Hatta; buradaki etkileşimler, ilkel ve kimsenin eğlence fikri olmasa da pasifçe bir videoyu izlemekten daha çok kullandığınız yada deneyimlediğiniz bir şey gibi hissettirir. Eğer bir teknoloji çözümü pazarlıyorsanız, bu deneyimden daha ilginç interaktif/etkileşimli yollarla dağıtılan bir seri yada bir videoda sonuca ulaşmak kesinlikle kolaydır.

İçerik Pazarlama Enstitüsünden Joe Pulizzi, yakın zamanda bir uyarı notu gönderdi. Bugünün pazarlamaları daha kısa yayınlar, daha kısa sosyal medya güncellemeleri, daha kısa videolar ve daha kısa poscast’ler – ve önerilen uzun içerik(eğer gerçekten iyiyse) sizi rekabette ayrı bir yerde tutabilir. Aynı fikirdeyim. Uzun formlu video ile ilgili problem görüntüleyenin videonun başından ne kadar uzun sürebileceğini söyleyebileceği, ama ne kadar değerli olacağını söylemeyeceğidir. Uzun formlu videoyu daha uygulama benzeri yapabilirsiniz

 

Izleyicilere tam olarak neyi öğrenebileceklerini açıkça gösteren  cazip başlıklar ile ve istedikleri içerikleri elde etmelerini sağlamak için tıklamanın anında hazzına kavuşmalarına izin vererek  daha uygulama benzeri bir video yapabilirsiniz.

 

Bu trendlerden yararlanmak için herhangi bir dezavantaj görülmüyor - bunlar heves değil. Ve hiçbiri video bütçesinden büyük bir parça almaz.

 

Kaynak: bit.ly/2kK4kpU

 

 

 Contact Gobito Technologies

Please contact us to discuss how we can help you Succeed With Gobito Technologies.

Contact Us
Top