Streamx.io CDN altyapısını Akamai iş birliği ile güçlendirerek video streaming çözümlerini geliştirmeye devam ediyor


${post.fImageName}

Gobito’nun , Interactive Video Platformu StreamX, müşterilerine çok daha hızlı ve kesintisiz hizmet verebilmek için, dünya devi Akamai ile çalışmaya başladı.

 

Akamai kimdir  ?

Akamai, dünyanın en önemli içerik dağıtım ağı ve bulut bilişim sağlayıcılarındandır ve Mart 2012 itibariyle Türkiye pazarına resmi olarak adım atmıştır.

Akamai, dünya üzerinde 70’ten fazla ülkede, 2000’e yakın network’te CDN(Content Delivery Network) hizmeti veriyor. CDN’yi biraz daha aydınlatmak adına Türkçeleştirirsek İçerik Dağıtım Ağı’dır ve amacı; internet kullanıcılarına,  ziyaret ettikleri site içeriğine en hızlı şekilde ulaşmalarını sağlamaktır. Bu içerikleri metin, ses, video gibi düşünebilirsiniz. Bu kısa bilgiden sonra, şu önemli detayı da ekleyelim: Akamai; 100.000’den fazla sunucu ile Facebook, Microsoft, Amazon, Apple, Twitter, Adobe, Beyaz Saray, ABD Silahlı Kuvvetleri’nin tüm birimleri ve daha birçok önemli yapıya da hizmet veriyor(bit.ly/2i9ZnVA).

 

Gobito Enterprise Solutions ile Akamai arasında yapılan anlaşmayla birlikte, Gobito’nun video teknolojileri alanında geliştirdiği ürünlerin motor gücü Streamx.io , Akamai altyapısını kullanmaya başladı. Bu anlaşma ile birlikte; Streamx, Akamai'nin dünya genelinde yayılmış 125.000 server’ı ve Türkiye’de onlarca ayrı lokasyonda konumlanmış server’ları üzerinden yayın yapabilecek. 

Streamx, Live Streaming ve OnDemand Video özellikleri ile video streaming alt yapısını güçlendiriyor. Streamx Interactive Video Platformu , Akamai’nin gücünü de yanına alarak HLS, HDS, DASH, MS Smooth, Klasik HTTP protokollerinin yanında, Streamx’in gelişmiş Live Streaming sistemleri ve Akamai altyapısı ile basit grup konferanslarından, milyonlarca izleyiciye ulaşan canlı yayınlara kadar, her türlü yayını yapabilecek kapasiteye ulaşmıştır.Contact Gobito Technologies

Please contact us to discuss how we can help you Succeed With Gobito Technologies.

Contact Us
Top